Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Metody terapii

Przedstawiamy Państwu metody leczenia wykorzystywane w naszym Instytucie.Skuteczna pomoc w różnych dolegliwościach dla dorosłych i dzieci.


 

Wśród naszych pracowników znajda Państwo wybitnych specjalistów:

 

Lekarz medycyny - psychiatra
JANUSZ SOIKA
 

 

 

HOMEOPATIA

Termin "homeopatia" powstał z kombinacji słów greckich: „homoin” - czyli podobny, i „pathos” - choroba, cierpienie. Ta nazwa wyraża fundamentalną zasadę homeopatii, przez jej twórcę dr Samuela Hahnemanna ujętą w słowa: „Similia similibus curentur” - podobne leczy podobne. Prawo podobieństwa mówi , że substancja, która wywołuje u zdrowego człowieka pewne stany i objawy chorobowe, będzie leczyć chorego, mającego podobne stany chorobowe.
Podczas wizyty u lekarza zgłaszamy swoje dolegliwości w sposób bardzo ogólny: np. „boli mnie głowa” lub „dokucza mi bezsenność”. Lekarz alopata po zbadaniu pacjenta zleca mu odpowiednie badania laboratoryjne, radiologiczne itd. i na ich podstawie stara się o postawienie diagnozy. Lekarzowi homeopacie to nie wystarcza, bowiem wybór najwłaściwszego leku wymaga uszczegółowienia każdej podawanej przez pacjenta informacji.
Homeopatię można stosować wszędzie tam, gdzie stosujemy leczenie zachowawcze. Dotyczy to zarówno chorób ostrych, jak i przewlekłych. Domeną homeopatii są choroby czynnościowe i w tej dziedzinie uzyskuje się często całkowite wyleczenie. Zastosowanie leczenia homeopatycznego w schorzeniach organicznych może wstrzymać lub opóźnić postępujący proces wyniszczenia organizmu.
Homeopatia pozostaje wierna naczelnej zasadzie leczenia - „primum non nocere” - po pierwsze nie szkodzić. Przy tak dużych rozcieńczeniach leków, jakie stosuje homeopatia, nie może być mowy o najmniejszym działaniu ubocznym. Homeopatia widzi człowieka jako całość, uważając, że dla wyboru leku potrzebna jest suma objawów, a nie zajmowanie się narządem, który jest w danym momencie chory.

Strona główna | O nas | Metody terapii | Specjaliści | Sklep | Porady | Szkolenia | Kontakt